BEZPIECZNE PŁATNOŚĆI I SZYBKIE WYSYŁKI Z EPAKBOX.PL

Infolinia: +48 889 851 660

Zapakuj swoje przesyłki razem z nami

Jakie etykiety samoprzylepne wybrać?

Etykiety samoprzylepne – w zależności od rodzaju i przeznaczenia, różnią się od siebie wieloma parametrami. Innych etykiet używa producent szkła użytkowego i ozdobnego, a innych przedsiębiorstwo, które działa w branży spożywczej. Dowiedz się, jakie etykiety samoprzylepne wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego typu naklejek.

Etykiety samoprzylepne – zastosowanie. Rozmiar etykiety

Chcesz poznać zastosowanie etykiet samoprzylepnych? Są one wykorzystywane do oznaczania transportowanych paczek i przesyłek. Etykiety są bardzo często używane w przemyśle opakowaniowym. Dzięki etykietom samoprzylepnym można oznaczyć też towary i regały w magazynach.

Jeśli chodzi o rozmiar etykiety, musi być od dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Wiedz, że wymiary etykiet samoprzylepnych są podawane w następującej kolejności:

  • szerokość,
  • długość.

Przykładowo, etykieta o wymiarach 50×25 ma szerokość 50 mm, a wysokość 25 mm. Rozmiar etykiety jest uzależniony od posiadanej drukarki etykiet. Każde urządzenie do drukowania oferuje inną szerokość druku i jest przystosowane do innej rolki etykiet. Tak więc, jeśli potrzebujesz większego rozmiaru etykiety samoprzylepnej, pamiętaj, aby upewnić się, jaką maksymalną i minimalną szerokość obsługuje drukarka, którą masz na stanie. Dzięki temu unikniesz wielu problemów i dodatkowych kosztów związanych np. z opóźnioną realizacją zamówienia.

Etykiety samoprzylepne – rodzaje materiałów na etykietach

Etykiety samoprzylepne dzielą się na papierowe i foliowe. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak:

  • papier (P) – tego typu etykiety nadają się do wydruku termotransferowego. Ich minusem jest niska wytrzymałość na przerywanie i praktycznie brak odporności na ścieranie. Etykiety papierowe są używane wszędzie tam, gdzie nie są narażone na wilgoć i ciężkie warunki atmosferyczne,
  • poliester (PET) – etykiety z poliestru doskonale sprawdzają się do znakowania części elektrycznych, elektronicznych. Poliester należy do odpornych materiałów, nie traci na jakości, nawet gdy jest narażony na zmienne warunki atmosferyczne typu: wilgoć, duże wahania temperatur, chemikalia. Etykiety samoprzylepne poliestrowe są odporne na ścieranie, dzięki czemu zdają egzamin w trudnych warunkach magazynowych i przemysłowych. Można używać ich np. do oznaczenia środków trwałych,
  • polipropylen (PP) – to bardzo żywotny materiał, odporny na wysoką temperaturę, wilgoć i chemikalia. Etykiety wykonane z tego surowca są dość sztywne i jednocześnie podatne na obróbkę mechaniczną. Z tego względu często używa się ich przy produkcji produktów reklamowych, tekstyliów, w przemyśle spożywczym. Folia propylenowa jest odporna na wysoką temperaturę, wilgoć, środki chemiczne,
  • polietylen (PE) – to materiał, który charakteryzuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu doskonale nadaje się do znakowania torebek foliowych i miękkich pojemników. Ze względu na swoje właściwości, etykiety z polietylenu najczęściej są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i chemicznym.

Na rynku dostępne są też etykiety wykonane z:

  • folii akrylowych – odporne na promieniowanie UV i chemikalia. Nadają się na tabliczki znamionowe, oznaczanie różnych elementów na produkcji,
  • folii winylowych – etykiety winylowe są niepalne i nie przewodzą prądu. Doskonale sprawdzają się na nierównych powierzchniach, do oznaczania części komputerowych.

Kształt etykiet samoprzylepnych i dobór kleju

Standardowym kształtem etykiet samoprzylepnych jest prostokąt. Oczywiście w razie potrzeb, możesz też wybrać etykiety okrągłe, kwadratowe lub w nieregularnym kształcie, dzięki którym dany projekt bardziej się wyróżni. Jeśli chodzi o klej, w etykietach samoprzylepnych używa się:

  • mocnego kleju permanentnego,
  • łatwego w usuwaniu kleju odspajalnego.

Etykiety na arkuszu czy w rolce?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje etykiet samoprzylepnych – na arkuszu i w rolce. Tak więc, jakie etykiety samoprzylepne wybrać? Rekomendujemy etykiety na rolce, które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu przy znakowaniu towarów. Etykiety na rolce zwiększają efektywność pracy, szczególnie jeśli są używane za pomocą specjalnego aplikatora do etykietowania.

Jakie etykiety do drukarek kolorowych etykiet?

Etykiety samoprzylepne dedykowane do zadruku w drukarkach kolorowych mają inne parametry od zwykłych etykiet. Są dostosowane do wymagań drukarek kolorowych etykiet. Wiedz, że producenci drukarek kolorowych etykiet mają swoje własne etykiety (np. firma Epson). Możesz też kupić etykiety typu JET, które są tańszym zamiennikiem etykiet Epson, doskonale spełniając swoją rolę.

Zapraszamy do zapoznania z asortymentem naszego kompleksowo wyposażonego sklepu. Znajdziesz tu nie tylko etykiety samoprzylepne, ale też materiały do pakowania, takie jak np.:

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Kliknij przycisk "Zgoda" i kontynuuj zakupy w naszym sklepie.