BEZPIECZNE PŁATNOŚĆI I SZYBKIE WYSYŁKI Z EPAKBOX.PL

Infolinia: +48 889 851 660

Zapakuj swoje przesyłki razem z nami

Do czego służy czarna folia stretch?

Jeśli zastanawiasz się, jakie zastosowanie ma czarna folia do pakowania – gdzie kupić tego rodzaju materiał, jakie są jego właściwości i parametry, to jesteś w dobrym miejscu. Sklep Epakbox oferuje wysokiej jakości zróżnicowane materiały do pakowania, które znajdują zastosowanie w przemyśle, logistyce, transporcie, a także w wielu innych branżach.

Folia bąbelkowa cieszy się od lat dużym zainteresowaniem jako sprawdzony sposób zabezpieczenia artykułów wewnątrz pudeł i skrzyń. Folia stretch z kolei to jeden z popularnych sposobów ochrony przesyłek i ładunków z zewnątrz i na paletach. Na rynku istnieje wiele ich rodzajów, a folia stretch czarna dorównuje popularności przezroczystej i zaskakuje wielością zastosowań. Do czego służy folia stretch czarna? Gdzie kupić czarną folię do owijania paczek i który rodzaj produktu wybrać?

Folia stretch – co to jest?

Folia stretch stosowana jest w magazynach, zakładach produkcyjnych, biurach i domach, jako trwały i wielofunkcyjny materiał do pakowania. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest folia stretch i jak powstaje. Do jej produkcji wykorzystywane są tworzywa sztuczne, w szczególności polietylen i polipropylen, które poddane obróbce tworzą wielowarstwowy materiał o dużej rozciągliwości.

Folię stretch wytwarza się za pomocą wydmuchiwania lub odlewania. W pierwszej metodzie, tworzywo sztuczne wytłaczane jest przez matrycę (pierścieniową) i chłodzone powietrzem. Minusem tej techniki jest dość długi czas oczekiwania na produkt, ale z drugiej strony cechuje go wysoka jakość. Jest to też droższa metoda. Z kolei odlewanie polega na wytłaczaniu folii przez matrycę (szczelinową), a następnie przechodzi ona przez specjalne rolki chłodzące. Sprawia to, że materiał o wiele szybciej się schładza. Największą zaletą tej techniki jest wydajność produkcji materiału i niższe koszty.

Rodzaje folii stretch

Na rynku spotkać można różne rodzaje folii stretch, ale podstawowy podział dotyczy sposobu ich użytkowania. Najczęściej używa się jej do ręcznego zabezpieczania przedmiotów, ale urządzenia do pakowania mogą znacznie przyspieszyć cały proces i również w nich można stosować z powodzeniem folię.

Folia stretch do ręcznego pakowania ma mniejszą grubość i wynosi ona od 10 do 40 mikrometrów. Dzięki temu łatwo nią operować, a jednocześnie zabezpieczać produkty o różnych kształtach. Sprawdza się przy ręcznym pakowaniu okrągłych przedmiotów jak zegary ścienne, butelki, słoiki. Grubsza folia odpowiednia będzie do pakowania dużych obrazów, a także metalowych części. Folia stretch maszynowa to specjalna folia, która wykorzystywana jest w owijarkach i sprawdza się do zabezpieczania palet. Dzięki temu, że jest trwała a przy tym bardziej rozciągliwa, można nią owijać przedmioty o niecodziennych lub ostrych kształtach i ciężkie ładunki. Standardowa folia charakteryzuje się rozciągliwością na poziomie 120-150%, natomiast największa możliwa rozciągliwość to nawet 300%.

Wyróżnia się też białą/przezroczystą i czarną folię do pakowania, które mogą mieć różne zastosowanie ze względu na barwę. Folia stretch czarna jest coraz częściej stosowana również w branżach niezwiązanych z logistyką czy transportem.

Folia stretch czarna – do czego służy?

Czarny strecz do pakowania dzięki elastyczności i wytrzymałości znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Podstawowe przeznaczenie, pakowanie paczek, pozwala zabezpieczyć kartony i pudła przed kurzem, zanieczyszczeniami, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Folia chroni też przed promieniami słonecznymi, które mogłyby uszkodzić niektóre produkty. Jej przewagą nad białą folią jest to, że chroni ona też przed spojrzeniami niepowołanych osób. Dlatego używana jest do owijania cennych przedmiotów jak dzieła sztuki i antyki, sprzęt RTV i AGD, a także paczek, gdzie wymagana jest dyskrecja podczas ich wysyłki.

Czarna folia stretch – zastosowanie:

  • zabezpieczanie pojedynczych paczek,
  • zabezpieczanie ładunków na paletach,
  • pakowanie kilku paczek w jedną przesyłkę w firmie kurierskiej,
  • zabiegi urodowe w salonach kosmetycznych,
  • zabezpieczenie mebli, ścian podczas remontów,
  • ochrona pudeł podczas przeprowadzki,
  • owijanie walizek podczas podróży/lotu,
  • budowa konstrukcji w ogrodzie np. budek dla zwierząt, karmników,
  • przechowywanie przedmiotów w piwnicy/garażu,
  • w ogrodzie/szklarni do przykrycia skrzynek.

Czarna folia – właściwości, które ją charakteryzują, sprawiają, że jest to doceniany materiał opakowaniowy. Folia do pakowania czarna, biała i bąbelkowa to cenne elementy wyposażenia hurtowni, magazynów, sklepów, biur i każdego domu. Strecz czarny – gdzie kupić rolkę? Zawsze wybieraj sprawdzonych sprzedawców.

Podsumowanie

Folia stretch czarna jest wytrzymała, odporna na przetarcia, rozdarcia, cicho się odwija i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością. Mocna warstwa klejąca utrzyma liczne, nawet mniejsze pakunki w miejscu. Szczelna, elastyczna, umożliwiająca dyskrecję i zachowanie prywatności niezależnie od rodzaju pakunku, warta jest inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Kliknij przycisk "Zgoda" i kontynuuj zakupy w naszym sklepie.